Eiropas jauniešu ziemas olimpiskajā festivālā startēs 3 mūsu sporta skolas audzēkņi. EJOWF 2011 notiks Čehijas ziemas sporta centrā Liberecā no 12.-19.februārim. Atlases sacensības biatlonā sākās jau decembrī, distanču slēpošanā tūlīt pēc Jaunā gada. Sportisti sacentās četrās disciplīnās, bet ieskaitē tika ņemti vērā 3 labākie starti.
Šogad sacensībās piedalījās 1993.-94.gadā dzimušie jaunieši un visi izlases komandā iekļuvušie sportisti trenējas Cēsu sporta skolā jau 6-7 gadus. Par startiem EJOWF sacensībās sportisti sapņoja visus pēdējos gadus. Tagad sapnis piepildījies. Sportistiem līdzi dosies arī trenere Inese Šķēle.
Mūsu olimpieši: - Gunita Gaile(biatlons) - Arnis Pētersons(distanču slēpošana) - Zane Eglīte(distanču slēpošana) Pēc tam, kad emocijas norimušas, visi trīs atbildēja uz dažiem jautājumiem. 1. Kad sāki domāt par startu EJOWF un gatavoties tam? Gunita: „Es sāku domāt par EJOWF sacensībām pirms diviem gadiem.” Zane:„Par EJOWF sacensībām zināju jau no pirmajiem gadiem, kopš sāku trenēties. Tad arī vienmēr jokojoties tika pieminēts, ka pienāks arī mūsu kārta tur startēt. Bet tā nopietni sāku gatavoties iepriekšējā ziemā, jo tad bija svarīgi iekļūt kandidātu sarakstā.” Arnis: „Aptuveni pirms diviem gadiem.” 2. Ko nācās ziedot gatavojoties EJOWF atlases sacensībām? Gunita: „Īstenībā nācās ziedot diezgan daudz- treniņi aizņēma daudz laika, vasarā it īpaši. Palaidu garām daudzas ballītes, retāk sanāca tikties ar radiem un par nožēlu arī palika sliktāks kontakts ar dažiem draugiem. Bet nebija tikai zaudējumi, bija arī daudzi ieguvumi.” Zane: „Pirmais, kam tika „izgriezts robs”, bija mans brīvais laiks. Bieži nācās kavēt skolu. Lielākais zaudējums bija iespēja papildus piedalīties projektā, kas sniedza angļu koledžas diplomu.” Arnis: „Skolu.” 3. Kāda bija konkurence starp atlases dalībniekiem? Gunita: ”Slēpotājiem konkurence bija lielāka, bet arī biatlonā visas meitenes, kuras piedalījās atlasē, bija ļoti spēcīgas.” Zane: „Sezonas sākumā domas par konkurentēm bija daudz savādākas, bet jau pēc pirmajiem atlases startiem sapratu, ka arī citas meitenes ir smagi trenējušās, un visas centīsies tikt komandā.” Arnis: „Manuprāt, pietiekama.” 4. Kurās atlases sacensībās izdevās uzrādīt vislabāko rezultātu? Kāpēc? Gunita: „Es vislabākos rezultātus uzrādīju pirmajos startos,. Man liekas, ka biju ļoti kareivīgi noskaņojusies, palīdzēja arī mājas trase.” Zane: „Man vislabāk veicās pirmajā distancē- klasikas sprintā. Godīgi sakot mani tas pārsteidza, jo biju domājusi, ka man labāk veiksies slidsoļa distancēs.” Arnis: „Pēdējos divos startos, jo bija manas distances un labi jutos.” 5. Kā jūties tagad, kad esi EJOWF komandā? Gunita: „Bija ļoti patīkama sajūta, kad mani nosauca komandā. Uzreiz radās gandarījuma sajūta par ieguldīto darbu.” Zane: „Protams, ka smaids pa visu seju! Bet es izjūtu atbildību Čehijā nostartēt atbilstoši saviem spēkiem.” Arnis: „Smaids sejā!” 6. Kādus sportiskos rezultātus gribētu sasniegt EJOWF sacensībās? Gunita: „Parādīt labāko sniegumu kādu vien varu sasniegt.” Zane: „Čehijā centīšos noķert savas komandas līderes! „ Arnis: „Uzstādīt savu rekordu!” 7. Kādi ir Tavi sportiskie plāni pēc EJOWF sacensībām? Gunita: „Es noteikti trenēšos tālāk, jo sports tagad ir manas dzīves sastāvdaļa.” Zane: Pēc EJOWF braukšu pasaules pieaugušo čempionātu slēpošanā Oslo, kur startēšu sprinta distancē. Pamazām sāku domāt arī par Insbruku-2012. ( pasaules jauniešu 1.ziemas olimpiāde).” Arnis: „Turpināt slēpot.”